Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Aktualno�ci

Non-profit


Strona testowana na przeglądarkach:
- Opera v8.54;
- MozillaFirefox 1.5.0.2;
- Internet Explorer 6.Valid HTML 4.01 Transitional

Valid CSS!

ZAWODY O PUCHAR STAROSTY RAWICKIEGO_do zdjęc o powożeniu.

ZAWODY O PUCHAR STAROSTY RAWICKIEGO

Dziękuję Magdalenie Pawlak z Chojna za zaproszenie i artykuł.

20 czerwca na pakosławskim hipodromie odbyły się zawody w powożeniu zaprzęgami jedno i parokonnymi o Puchar Starosty Rawickiego. Współorganizatorami zawodów był Pakosławski Klub Sportowy „Parada”, Starostwo Powiatowe w Rawiczu i Gmina Pakosław. Staje się tradycją, że Puchar Starosty Rawickiego przyciąga wielu zawodników z okolicy i nie tylko. Na parkurze rywalizowało ponad 40 zaprzęgów w 4 kategoriach: Konie Duże – Pary, Konie Duże – Single, Kuce – Pary oraz Kuce – Single.

W kategorii Dużych Par, w której nagrodą główną było biurko ufundowane przez firmę Meble Krzyżosiak z Pakosławia, zwyciężył Łukasz Hałupka z Grotnik, drugie miejsce wywalczył Piotr Sierakowski z Zawad, a trzecie Marek Kiałka z Pakosławia. W Dużych Singlach rywalizacja była największa, startowało aż 21 zaprzęgów. Pierwsze miejsce zdobył Emil Frankowski z Włoszakowic, drugie Paulina Przewoźna – zawodniczka z Ostrobudek, a trzecie Dawid Sojka z Chumiętek. W zaprzęgach parokonnych Koni Małych (kucy) zwyciężył Zenon Snella, na drugim miejscu uplasował się Włodzimierz Niedźwiecki, który przyjechał do Pakosławia z Hanulina koło Kępna, trzecie miejsce zdobyła Weronika Langner z Karolinek. W Kucach Singlach pierwsze miejsce wywalczył Patryk Paris z Chumiętek, drugie Marek Bidowaniec z Sarnowy, trzecie Piotr Niedźwiecki z Szymanowa. Zwycięzcom gratulujemy! Sędzią zawodów był Pan Maciej Gniazdowski z Chojna. Puchary i statuetki zawodnikom wręczył Starosta Rawicki Pan Zdzisław Maćkowiak i Wójt Gminy Pakosław Pan Kazimierz Chudy. Wielką atrakcją zawodów był pokaz przygotowany prze stajnię Łazy Małe. Instruktor – Pani Justyna Krówka, z jeźdźcem Wojtkiem zaprezentowała posłuszeństwo i piękno klaczy fryzyjskich, które są rzadko spotykane na naszym terenie. Drugim punktem pokazu była woltyżerka. 10 – letni Kamil i 12 – letni Konrad swoimi akrobacjami na fryzce, zasłużyli na gromkie oklaski publiczności. Jeźdźcom towarzyszyła cała grupa związana ze stajnią. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli kolejny raz podziwiać pokaz przygotowany przez szkółkę jeździecką z Łaz Małych.

Zawody nie odbyłyby się, gdyby nie praca i zaangażowanie wielu osób, którym nie sposób dziękować w krótkim artykule. Za pomoc dziękujemy szczególnie Panu Rafałowi Samólowi.

Serdecznie zapraszamy na kolejne zawody, tym razem w skokach przez przeszkody, które odbędą się już 10 lipca na hipodromie w Golejewku.


   WebDesigner: Mateusz Kołecki
Zaloguj