Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Aktualno�ci

Non-profit


Strona testowana na przeglądarkach:
- Opera v8.54;
- MozillaFirefox 1.5.0.2;
- Internet Explorer 6.Valid HTML 4.01 Transitional

Valid CSS!

Zawody w powożeniu

Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Jedno i Parokonnymi.

Dnia 28.06.2009r. odbyły się w Pakosławiu „Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Jedno i Parokonnymi o Puchar Starosty Rawickiego”.

Organizatorami byli: Sekcja Powożenia i Jeździectwa w Pakosławiu, Starostwo Powiatowe w Rawiczu oraz Urząd Gminy Pakosław.

Po uroczystym otwarciu imprezy podziękowano dotychczasowemu prezesowi Sekcji Powożenia i Jeździectwa w Pakosławiu, panu Romanowi Gajowemu, za wieloletnią pracę i zaangażowanie w organizację corocznych zawodów w powożeniu.

Honorowymi gośćmi byli: Starosta Rawicki - Zdzisław Maćkowiak, Wójt Gminy Pakosław - Kazimierz Chudy oraz Przewodniczący Rady Gminy - Mirosław Biechowiak.

Zawody sędziowali: dr Maciej Gniazdowski oraz dr Andrzej Gniazdowski.

W zawodach wzięło udział 41 zaprzęgów: 20 – „duże pary”, 15 – „duże single”, 3 – „małe pary”, 3 – „małe single”.

W wyniku ogólnej klasyfikacji pierwsze miejsce, w kategorii „duże pary”, zajął Eugeniusz Rezner z Sarnowy, drugie – Roman Zjeżdżałka reprezentujący Stadninę Koni Pępowo, trzecie – Piotr Sierakowski z Zawad. W kategorii „duże single” na pierwszym miejscu uplasował się Krzysztof Bińkowski reprezentujący Niwę Piotrkosice, na drugim – Tomasz Waleńczak - Stadnina Koni Golejewko i na trzecim Bartosz Kowalski z Szymanowa. Pierwsze miejsce w kategorii „małe pary” zajął Damian Snela z Goliny Wielkiej, drugie – Zenon Snela z Goliny Wielkiej, trzecie – Kacper Langner z Karolinek, natomiast w „małych singlach” pierwsze – Kacper Górski z Masłowa, drugie – Piotr Niedźwiedzki z Szymanowa oraz trzecie – Hubert Langner z Karolinek.

Wyżej wymienieni laureaci otrzymali puchary (ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rawiczu) i nagrody rzeczowe, a każdy z pozostałych zawodników, biorących udział w zawodach, otrzymał statuetkę oraz upominek.

Przyznano również nagrody w dodatkowych konkursach następującym zawodnikom: „Najpiękniejszy zaprzęg” – Wiesławowi Górskiemu z Masłowa, „Najstarszy zawodnik” – Henrykowi Sierpowskiemu z Pakosławia, „Najmłodszy zawodnik” – Kacprowi Górskiemu z Masłowa. „Pechowcem” zawodów okazał się Konrad Kapała z Rawicza.

Nagrody rzeczowe sponsorowane były przez liczne firmy powiatu rawickiego.

P.Wawrzyniak

żódło: www.pakoslaw .pl


   WebDesigner: Mateusz Kołecki
Zaloguj