Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Aktualno�ci

Non-profit


Strona testowana na przeglądarkach:
- Opera v8.54;
- MozillaFirefox 1.5.0.2;
- Internet Explorer 6.Valid HTML 4.01 Transitional

Valid CSS!

Zakończenie roku szkolnego w Iwaszkiewiczu.

Od słów „szanowni nauczyciele”, „szanowni, drodzy uczniowie” dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Twardogórze Janina Szpila, zaczęła ostatnie spotkanie w roku szkolnym 2008/09, które wieńczy trudy pracy intelektualnej młodzieży w szkole. Pani dyrektor na wstępie odczytała pismo przysłane przez kurator Beatę Pawłowicz a skierowane do młodzieży wszystkich szkół z Dolnego Śląska związane z zachowaniem bezpieczeństwa przez uczniów korzystających z letnich wakacji, a pismo było napisane przez Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka ( 17.06.09 r. Warszawa). Urywki z odezwy” nie każde jezioro jest bezpieczne”… , „ nie każdy człowiek, którego spotkacie godzien jest zaufania”.

W skład zespołu szkół dla młodzieży wchodzą: Technikum z kierunkiem Technik Ekonomista i Technik Technologii Drewna, w którym uczniowie uzyskali średnią szkolną 3,20 ; Liceum Ogólnokształcące ze średnia 3,13 i Zasadnicza Szkoła Zawodowa ; 3,12. W tym miejscu dyrektor wyraziła nadzieję , że uczniowie w kolejnym roku podwyższą swoją średnią ocen z nauczania. Nadszedł czas na wyróżnienie indywidualnych osiągnięć najzdolniejszych uczniów. Do nich należą: Eliza Pawłowska ( 5,21); Kinga Skafarek ( 5,16); Klaudia Kawałko ( 4,88); Renata Pawałowska ( 4,84); Agnieszka Pieczyńska , Justyna Lipowska i Kamila Piziorska ( 4,78) oraz Daria Pastuszak (4,77) - są to uczniowie wyróżnieni świadectwem z czerwonym paskiem i kandydaci do stypendium Prezesa Rady Ministrów ( najwyższe dwie średnie) . W parze z wysokimi osiągnięciami w nauce szła stu procentowa obecność w uczęszczaniu do szkoły. Nagrodę od Rady Pedagogicznej za trud, wysiłek i odpowiedzialność wobec siebie i rodziców i to, że opieka rodzicielska nie poszła na marne, otrzymały uczennice: Ewelina Chmiel, Renata Pawołowska i Justyna Lipowska. Rok rocznie nauczyciele organizują konkursy: przedmiotowe, artystyczne, sportowe, które podkreślają stopień zainteresowania edukacją , rozwojem i chęcią pracy nad sobą przez uczniów. Laureatami zostali: Weronika Urbańska za pierwsze miejsce dla najlepszego ucznia klas pierwszych z przedmiotów ścisłych, drugie Justyny Mikowskiej, kolejne dla Kamili Piziorskiej. Agnieszka Pieczyńska ( I ) najlepszy referat z Astronomii. Osiągnięcia w „Dniu sportu”, który rozegrano w następujących dyscyplinach: piłka siatkowa, piłka nożna, tenis stołowy i wyciskanie ciężarka. Dyplom za zajęcie pierwszego miejsca w piłce siatkowej dziewcząt otrzymała klasa III a, kolejne II a oraz I a. Szkolny turniej piłki nożnej wyłonił klasy: I a/c grupa II, kolejne II c oraz Ic grupa I.

Nagrody i dyplomy indywidualne w tenisie stołowym oraz za reprezentowanie szkoły w zawodach powiatowych otrzymali: Wojciech Wilburg ( I ) , Dawid Pernak ( II ). Muskuły na poziomie szkoły najlepiej prężyli: Sebastian Stefaniuk ( I ), Dariusz Karga ( II ) oraz exequo Krystian Juszczak i Przemysław Diakowski ( III ). Najlepszym intelektem w konkursie „Twarzą w twarz z Unia Europejską” zabłysnęły: Małgorzata Szewczuk, Anna Baran, Joanna Nowak. Z ortografią „za pan brat” , w szkolnym konkursie „Miss i mister ortografii” zostali nagrodzeni: Mateusz Grabski, Kinga Skafarek i Kaja Mrówczyńska. Rachunkowość nie ma tajemnic dla uczennic: Kingi Skafarek, Darii Pastuszak oraz exequo Katarzyny Łyjak i Renaty Pawałowskiej. Na klawiaturze komputera najszybciej piszą : Kamila Czajkowska, Kamila Piziorska i Martyna Kołecka. Pamięci Juliusza Słowackiego poświęcony był szkolny konkurs recytatorski. Za zwycięzców zostali uznani i dyplomami nagrodzeni : Piotr Chrzan ( I ), exequo Katarzyna Kuś, Eliza Pawłowska( II ) a także Kaja Mrówczyńska ( III ). Pedagodzy dbając o przyszłych maturzystów zorganizowali konkurs wiedzy o języku polskim dla klas przedmaturalnych. Rywalizacja wyłoniła laureatów: Agnieszkę Pieczyńską , Elizę Pawłowską i Paulinę Kozaków. W ogólnopolski projekt „Jak działa moja Gmina” zaangażowało się około 20 uczniów z Iwaszkiewicza. Do grupy należą: Damian Nowaczyk, Maciej Sławny, Przemysław Urban, Paulina Wlazło, Marcin Młynarczyk, Katarzyna Łyjak, Agnieszka Kuświk,

Renata Zawałowska, Katarzyna Kuś, Katarzyna Musiał, Martyna Pyc, Olga Cholowacz, Patrycja Samojluk, Piotr Chrzan, Aleksander Chajecki, Jonna Połeć, Kinga Skafarek , Daria Pastuszak, Agnieszka Perska, Monika Sobko oraz Edyta Tyszer. Wymienieni w ramach projektu brali udział w konkursie plastycznym pt. „Karykatura Burmistrza”. Za udział uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Opiekunem przedsięwzięcia jest nauczyciel Katarzyna Krzywda a projekt będzie kontynuowany także w czasie wakacji.

Samorząd szkolny też miał swoje pięć minut w osobach: Mariki Marszałek, Joanny Połeć , Darii Pastuszak, Alicji Sokołowskiej, Moniki Sobko, Kingi Skafarek i został publicznie przed audytorium szkolnym uhonorowany dyplomami za roczną pracę na rzecz całej szkolnej społeczności. Hymn szkoły i wyprowadzenie Sztandaru zakończyło uroczystość zakończenia

roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jarosława Iwaszkiewicza W Twardogórze.


   WebDesigner: Mateusz Kołecki
Zaloguj