Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Aktualno�ci

Non-profit


Strona testowana na przeglądarkach:
- Opera v8.54;
- MozillaFirefox 1.5.0.2;
- Internet Explorer 6.Valid HTML 4.01 Transitional

Valid CSS!

Jasełka i Wigilia w SP JP II

Dzień 19.12.2008 r. w historii Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II położył kolejny mocny

fundament w duchowy rozwój osobowości uczniów w związku z obchodzoną wigilią Bożego

Narodzenia. Szkoła JP II z dyrekcją Elżbietą Stępień i Józefem Mielnikiem, nauczycielami i

uczniami o godzinie 8 55 rozpoczęła akademię. Najmłodsi uczniowie z klas 1 do 3 wcielili się w aktorów Jasełek, a zgromadzeni uczniowie w wielkie wieloosobowe chóry śpiewacze. Cała aula była jedną wielką sceną teatralną. Jak mówi nauczyciel Agnieszka Wira tak jest co roku i przestawia dwie nauczycielki, które animowały, reżyserowały i czuwały nad przebiegiem ogólnoszkolnych jasełek, a były to Renata Mularczyk i Ewa Suchomska. Pani Renata bardzo lubi współpracę z dziećmi. Jej efekty można zobaczyć w występach bardzo dobrze przygotowanych uczniów, którzy z dobrymi tekstami, świetną dykcją i odwagą występują nie tylko w szkole ale i kościele. Pomysł jak zrobić wielkie jasełka, w których każdy uczeń mógł się zaprezentować polegał na tym, że w czasie występów głównych aktorów jasełek, po każdej sekwencji narracji i przypomnienia tradycji z narodzin Jezusa z Nazaretu do akcji przystępowały poszczególne klasy. Klasa Ia i Ib śpiewały utwór "Świeć gwiazdeczko świeć"; Vb "Gdy się Chrystus rodzi"; IVb "Gdy śliczna Panna"; VIb "Wśród nocnej ciszy"; III a i b Przybierzeli do Betlejem"; Va "Mędrcy świata monarchowie"; IVa "W żłobie leży" ; VIa "Cicha noc" i na zakończenie historii Jezusa opowiedzianej w kolędach ludowych i polskiej tradycji katolickiej, IIa " Pójdźmy wszyscy do stajenki". Poszczególne klasy chwaliły się kolegami i koleżankami, którzy mają talent muzyczny, skrzypaczką, cymbalistami, wokalistami. Anielski nastrój wywoływały dzieci ubrane w przepiękne stroje aniołów spływające złotym światłem koron, białymi skrzydłami ażurowych motyli. Śpiewane kolędy były tłem wokalnym dla przybycia mędrców, którzy dumnie i majestatycznie przewędrowali przez cała aulę wśród szpalerów ławek do jasełkowego tronu, na którym panowała, i stajenka betlejemska i król Herod.Wielka inscenizacja nie moglaby się odbyć bez nagłośnienia sterowanegoprzez Beatę Fijałkowską, akompaniamentu Barbary Franc, strojów i śpiewów z uczniami każdego z wychowawców.

Ostatnie akordy kolędy "Pójdźmy wszyscy do stajenki" były

sygnałem do przejścia uczniów do klas, w których czekały suto zastawione stoły z barszczem z uszkami, bigosem, południowymi owocami, ciastami : makowcem, sernikiem, babką i najważniejszym, lśniącym bielą opłatkiem. Wychowawcy i uczniowie zaczęli składać sobie życzenia, wśród niektórych uczniów było słychać przeprosiny za psoty, a w tle pracowali mamy i tatusiowie serwując posiłek , który wcześniej przygotowali. Każda klasa zmieniła się w dużą rodzinę zgromadzoną przy wielkim wigilijnym stole. Jak komentowali niektórzy uczniowie , szczególnie jedynacy, że takich przeżyć się nie zapomina. Chodząc korytarzem dało się słyszeć "śpiew" pawia. Para pawi zagościła w żywej szopce, tradycyjnie zbudowanej przez dyrektora Józefa Mielnika i wydatnej pomocy rodziców i uczniów. Tegoroczna była zdominowane przez papugi, pawie, kanarki, żółwie, króliki gdzie uczniowie robili sobie najwięcej zdjęć. Wychodząc z prawego skrzydła szkoły im JPII widzi się lewe czyli Gimnazjum, w którym, w każdej z klas również przygotowano wigilijny stół ze śpiewem kolęd przy akompaniamencie elektronicznych organów. Obie szkoły są jak dwa rozpostarte ramiona papieża polaka, którym towarzyszy w holu głównym popiersie Jana Pawła II, a dyrekcje szkół dbają o solidna edukację powierzonej im młodzieży. Zaznaczyć należy, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 nie tylko myślą o sobie, o swoim środowisku, ale także przygotowują kartki świąteczne, aby zebrane za nie pieniążki wysłać do Zambii, gdyż biorą udział w akcji "Adopcja na odległość". Natomiast mieszkańcy Twardogóry i nie tylko mogą podziwiać prace plastyczne uczniów, które są umieszczone w oknach Domu Towarowego w Twardogórze. Tym razem są to duże trzy dzwony otoczone aniołkami a koordynatorem tej wielkiej pracy plastycznej jest pani Barbara Franc.


   WebDesigner: Mateusz Kołecki
Zaloguj