Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Aktualno�ci

Non-profit


Strona testowana na przeglądarkach:
- Opera v8.54;
- MozillaFirefox 1.5.0.2;
- Internet Explorer 6.Valid HTML 4.01 Transitional

Valid CSS!

Potrafią się zaprezentować.

Zespół Szkół Specjalnych w Twardogórze był gospodarzem i organizatorem tegorocznego wojewódzkiego konkursu na najpiękniejsza kartkę bożonarodzeniową. Do konkursu stanęli nie tylko uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum nr 2 ale także z takich miejscowości jak Oława, Wrocław, Milicz, Wołów. Kłodzko, Żmigród, Oleśnica, Syców, Wałbrzycha.

Jury w składzie: Jan Wieczorek przewodniczący i członkowie Krystyna Bajcar, Dorota Franc- Banasiak i Dariusz Harabasz mieli niełatwe zadanie. Trzeba było wybrać laureatów oceniając 118 nadesłanych prac z 14 szkół.

W kategorii wiekowej dzieci młodsze klasy I-III zostały podzielone na dwie grupy.

W grupie I:

I miejsce przyznano Maciejowi Nizio ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Milicza

II miejsce zajęła praca Wojciecha Adach także z Milicza

III miejsce zdobył Krystian Cichoń z Zespołu Szkół Specjalnych z Wałbrzycha. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali: Jacek Osica z SOSW Wrocław i Joachim zająć z ZSS Twardogóra.

W grupie IV

I miejsce zajął Sławomir Krasik z SOSW Oleśnica

II miejsce zajął Marcin Słoboda z ZSS w Oławie a trzecie Laura Rudzka z ZSS w Oławie. Wyróżnienie jury przyznało Wiktorii Zagórskiej z ZSS w Wołowie.

W kategorii wiekowej dzieci starsze klasy IV-VI w grupie II wyłowiono laureatów:

I miejsce Marlena Majdzińska ZSS w Oławie, II- Julia Wybierała SOSW Milicz, III –Stanisława Domańska ZSS Wołów. Wyróżnienia przyznano Patrykowi Tomczyk ze SP 103 przy SOSW Wrocław.

W grupie V pierwsze miejsce należało do Natalii Łuczak z ZSS w Twardogórze, II do Patryka Bejcara SOSW Milicz, III miejsce zajęła Patrycja Majdzińska z ZSS w Oławie.

Również w Kategorii wiekowej Gimnazjum prace podzielono na dwie grupy:

W grupie III laureatką została Angelika Olszczyńska z SOSW Oleśnica, na drugim miejscu uplasowała się Karolina Miazga z Gimnazjum Specjalnego w Wołowie, a na III Paulina Mirga z ZSS w Kłodzku. Wyróżniono także prace Mariety Kołeckiej z Twardogórze, Patrycji Biernackiej z Wołowa, Adriany Kliś z Kłodzka oraz Małgorzaty Dembna z Sycowa.

W grupie VI pierwsze miejsce zajął Paweł Nicpoń ze Szkoły Przysposobiającej do Pracy w Żmigrodzie, drugie Renata Wójcik z Twardogóry, a trzecie Aleksander Kreczmer z ZSS w Żmigrodzie. Wyróżniono także prace: Krystyna Majewskiej z Wałbrzycha, Ewy Wójcik z Twardogóry, Róży Bobik z Oleśnicy, Marty Szole ze Żmigrodu i Rafałowi Różowskiemu z Oławy.

Specjalna nagroda od Komisji Konkursowej powędrowała do Dominiki Mączki z Wrocławia. Dyrektorowi Szkoły Markowi Pawlickiemu najbardziej podobała się kartka bożonarodzeniowa Katarzyny Mosińskiej z Milicza, która także otrzymała nagrodę. Nagrodę Starosty zdobyła Angelika Pawłowska ze SP nr 116 we Wrocławiu.

Uroczystemu wręczaniu nagród, które odbyło się w czwartek czwartego grudnia towarzyszyła bardzo uroczysta atmosfera nie tylko ze względu na przybycie starosty oleśnickiego Zbigniewa Potyrały, szacownego jury, laureatów z opiekunami, ale także fakt wystawienia przez uczniów szkoły, jasełek przybliżającymi nastrój świąt, dla których kanwą były prezentowane prace plastyczne. W swoim wystąpieniu dyrektor szkoly Marek Pawlicki nawiązał do roli kartki świątecznej mówiąc: „Boże Narodzenie to czas radości, czas nadziei i wspólnych spotkań, a do tych, z którymi się nie spotykamy wysyłamy kartki świąteczne z zapewnieniem o naszej pamięci. W dzisiejszym smsowym świecie kartka staje się sztuką i to nie tylko w aspekcie plastycznym ale i społecznym, bo kartka wymaga od nas abyśmy wykazali wobec najbliższych sobie osób pewną dozę zainteresowania i jest to taki fenomen, ponieważ jest ona radością dla tego, który pisze i dla tego który otrzymuje. A ta kartka ma jeszcze większą wartość kiedy jest wykonana samodzielnie…. Stare wypróbowane zasady czyli własnoręcznie wykonana kartka bożonarodzeniowa to powrót do polskiej tradycji, polskiej obrzędowości”. Natomiast starosta Zbigniew Potyrała podzielił się swoimi odczuciami związanymi z konkursem, składając także życzenia: Piękno prac plastycznych, kartek świątecznych, jest powodem, że ten konkurs jest godny uwagi, godny poparcia. Patrzyłem na te dzieci, które odbierały nagrody, myślę, że uśmiech nagrodzonych jest największą nagrodą dla komisji, dla pana dyrektora dla grona pedagogicznego za trud poniesiony w czasie organizacji tego konkursu. Dobrze jest, że nawiązujemy do tej pięknej nocy wigilijnej, na którą w polskiej tradycji religijnej i kulturze chrześcijańskiej czekamy. Do tego wspaniałego dnia, bo to jedyny dzień w roku kiedy wszyscy chcą być dobrzy nawet ci, w których tkwią różne zadry, różne złe cechy, nawet ci chcą się pojednać, chcą podać rękę. Wszyscy życzylibyśmy sobie, aby ten świat był piękny. wolny od wojen, wolny od złych rzeczy, wszystkich niepokojów, które w codziennym życiu nas dotykają. Myślę, że w tym wspaniałym dniu wielu nam to się udaje. Oby ciepło wigilijnego stołu, ciepło wigilijnego wieczoru, ciepło wigilijnego spotkania przeniosło się nam na cały następny rok. Wszystkim dziękując za trud organizacji, życzę wspaniałych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego nowego 2009 roku pełnego zdrowia, pokoju, radości.


   WebDesigner: Mateusz Kołecki
Zaloguj