Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Aktualno�ci

Non-profit


Strona testowana na przeglądarkach:
- Opera v8.54;
- MozillaFirefox 1.5.0.2;
- Internet Explorer 6.Valid HTML 4.01 Transitional

Valid CSS!

Turniej w nowej hali sportowej.

Nowo wybudowana sala sportowa w Twardogórze gościła przez trzy dni siatkarki na pierwszym międzynarodowym turnieju piłki siatkowej kobiet o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra. Turniej rozgrywano w dniach 18-20 września 2009 r. Zespoły przyjechały z Wrocławia ; „Impel” Gwardia Wrocław- współorganizator zawodów, Moskwy „Dynamo Jantar Kaliningrad -7. zespół ostatniego sezonu rosyjskiej Superligi, Wiednia „SVS post Wiedeń” mistrz Austrii - wielokrotny reprezentant kraju w Lidze Mistrzyń, reprezentacja Izraela „I.S.R.”

Rozgrywki prowadzono systemem każdy z każdym. Miejsca zajęte przez drużyny. Pierwsze „Dynamo”, drugie „Impel”, trzecie „I.S.R.” czwarte „SVS Wiedeń”. Turniej z tak prestiżowymi drużynami był generalnym sprawdzianem i reklamą dla Twardogóry i nowo oddanej hali sportowo – widowiskowej, trzeciej pod względem wielkości na Dolnym Śląsku.

W wywiadach przeprowadzonych z trenerami drużyn można było usłyszeć pozytywne opinie i wskazówki o całym przedsięwzięciu. Gość główny zawodów Andrzej Niemczyk były trener „polskich złotek” powiedział o twardogórskiej hali „. Jeżeli się taką halę ma, można robić wspaniałe turnieje na najwyższym poziomie, gdyż hala jest trzysektorowa.”

Co pan proponuje twardogórskiej młodzieży? „Ogólnie baza jest, trzeba tylko dobrze wyszkolonych trenerów i powoli budować (piłkę siatkową), nie spieszyć się.” Jak pan ocenia trenerów i drużynę Gwardii Wrocław, szanse na przyszłość? „Oni zawsze pracowali bardzo dobrze z młodzieżą”, co do zawodniczek, spawa jest trudna, gdyż utrzymanie lub ściągnięcie bardzo dobrych zawodniczek jest drogie, a zespół raz wchodzi raz spada i dlatego jest taka winda, ale to nie znaczy, że ich się nie ceni bardzo wysoko w Polsce”.

Arie Selinger, utytułowany światowej sławy, trener Izraelskich siatkarek na pytanie jak znalazł się w Twardogórze odpowiedział;

-

Do Twardogóry przyjechaliśmy na zaproszenie Ryszarda Niemczyka, który w imieniu organizatorów ( Jana Świerada, dyrektora GOSiR ) zaprosił naszą drużynę tutaj. Przyjechaliśmy autokarem z Drezna.

-Czy podobała się panu organizacja turnieju.

-

Tak, pomimo to myślę, że to dopiero początki i z roku na rok będzie lepiej. Za mało było ludzi na widowni. Tego typu imprezy powinny być przedsięwzięciem rodzinnym z możliwością skorzystania z gastronomi dla miłego spędzenia czasu przez dzieci i rodziców. Mam nadzieję, że tego typu turniej będzie się odbywał co roku.

-

Jak pan ocenia swoją drużynę?

-Czasami jest bardzo dobrze, czasami jest gorzej i tak w koło. Wczoraj mieliśmy bardzo trudny mecz z zawodniczkami z Rosji. Przegraliśmy, ale mecz był dobry.

-

Zauważyłem, że jest pan bardzo skupiony, skromny i bez emocji.

- To co robię trwa już 50 lat..

Vladimir Sirvoń trener reprezentacji Austrii o spotkaniu mówił: „ Po pierwsze muszę powiedzieć, że organizacja była bardzo dobra. Po drugie , liczyłem na większy sukces, ale nasz zespół grał bez Libero , nie mieliśmy środkowej rozgrywającej. Czwarte miejsce pozwoli nam na lepszą grę w najbliższym czasie , nasza forma pójdzie w górę”.

Rosyjski zespół siatkarek przyleciał z Moskwy, gdyż jego członkowie tam mieszkają i trenują mimo, że w nazwie mają „ Kaliningrad” .Siergiej Władimirowicz Alieksiejew, trener „moskwiczanek”, spotkany w ostatnim dniu na stołówce w kompleksie hal sportowych, odpowiadał: „ Bardzo dobra organizacja, bardzo ładne miejsce, bardzo dobra praca wszystkich organizatorów- dziękuję za to. Swoje dziewczęta oceniam bardzo wysoko Dowodem tego było ich zwycięstwo w całym turnieju, bez przegranego meczu”. Współorganizatorzy spotkania Gwardia Wrocław jest prowadzona przez trenerów Rafała Błaszczyka i Roberta Kupisza. Pan Rafał o zespole:

„ Skład nie jest jeszcze zamknięty , brakuje jednej lub dwóch dobrych zawodniczek”.

Co do hali : „jest przyjazna dla gry, podłoga jest elastyczna, nadaje się do uprawiania tego typu sportu; światło jest bardzo dobre, gdyż dużo jest naturalnego jak i sztucznego. Jedynym mankamentem, któremu łatwo zaradzić jest przysłonięcie roletami okien do południa, aby refleksy odbijające się od podłogi nie utrudniały gry…Można pozazdrościć młodzieży w Twardogórze, że na takim obiekcie może trenować, ćwiczyć i bawić się. Zakończenie rozgrywek związane było z rozdaniem pucharów, pamiątkowych upominków, promujących Twardogórę w świecie.

Wśród wręczających byli: Andrzej Niemczyk trener „polskich złotek”, Jacek Grabowski Prezes Sekcji Piłki Siatkowej Gwardii Wrocław i szef wyszkolenia, Vice prezes Dolnośląskiego Klubu Piłki Siatkowej Grzegorz Freus oraz gospodarz Jan Dżugaj. Gospodarz podziękował Całemu Zespołowi GOSiRu, młodzieży szkolnej za ciężką pacę w czasie całego turnieju.


   WebDesigner: Mateusz Kołecki
Zaloguj