Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Aktualno�ci

Non-profit


Strona testowana na przeglądarkach:
- Opera v8.54;
- MozillaFirefox 1.5.0.2;
- Internet Explorer 6.Valid HTML 4.01 Transitional

Valid CSS!

Twardogórscy Strażacy...

Zmaganie z żywiołem i świętowanie.

Ostatnia niedziela lipca 2008 r. miała być dla druhów strażaków z Twardogóry , Grabowna Wielkiego i innych zaproszonych gości dniem relaksu i spotkania towarzyskiego. Okazją do tego były granty otrzymane od włodarzy miasta za prace przy „Dniach Twardogóry”takie jak koszenie bujnych traw, malowanie, drobne naprawy i czuwanie w czasie obchodów.

W oczekiwanej imprezie strażakom przeszkodziły wezawania o pomoc w gaszeniu pożarów. Wysokie temperatury, trwające żniwa, nieostrożność to skutek pożaru pod Dobroszycami gdzie spłonęło 10 hektarów zboża na pniu Dobroszycki pożar gasiły jednostki z Oleśnicy , Twardogóry, Dobroszyc, oraz dwa samoloty „Dromader” wyspecjalizowane w zrzutach wody nad obszary ogarnięte żywiołem.

Po akcji ratowniczej w Dobroszycach dzielni druhowie z twardogórskiej jednostki zaczęli przygotowywać się do towarzyskiego meczu , który miał być rozegrany na boisku przy remizie. Nie minęło pół godziny a tu kolejne zgłoszenie pożaru . Tym razem pod Grabownem Wielkim, na podobnym areale jak w Dobroszycach płonęło ściernisko , które zagroziło uprawom leśnym. Ponieważ w akcji ratowniczej każda sekunda jest na wagę złota niektórzy strażacy pojechali w strojach piłkarskich, aby obsługiwać sprzęt gaśniczy. Żar lał się z ziemi i nieba. Pożar był wywołany, jak oceniają strażacy, ludzką bezmyślnością . W tym przypadku do pomocy przyleciały dwa samoloty gaśnicze i zrzuciły wodę zabezpieczając teren przy ścianie lasu przed powtórną tragedią. Twardogórscy pożarnicy chwile wytchnienia znaleźli dopiero około godziny 18 00, gdyż cały upalny dzień spędzili przy akcjach ratowniczych. Zmęczeni rozegrali kilkunastominutowe mecze. Zwycięzcami zostali strażacy z Grabowna Wielkiego. Drugie miejsce zajął zespół dorosłych i młodzików z Twardogóry. Po meczu był poczęstunek kiełbasa z grilla i napojami. I nareszcie mogli wśród rodziny, znajomych, inspektora ds obrony cywilnej, wojskowości, obrony kraju i spraw p-poż Leokadii Bieleckiej choć trochę wypocząć. W tym miejscu twardogórskscy strażacy apelują o szczególną ostrożność, a przede wszystkim nie wyrzucanie niedopałów, używanie ognia szczególnie podczas weekendowych wypadów na łono natury. Zaprasza także młodzież w wieku 14 - 16 lat o wstępowanie w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Twardogórze. Zachętą dla młodych niech będzie możliwość wyjazdu na obóz strażacki, który w tym roku jest pod Gdańskiem.


   WebDesigner: Mateusz Kołecki
Zaloguj