Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Aktualno�ci

Non-profit


Strona testowana na przeglądarkach:
- Opera v8.54;
- MozillaFirefox 1.5.0.2;
- Internet Explorer 6.Valid HTML 4.01 Transitional

Valid CSS!

Dni Twardogóry A.D. 2008.

Początek czerwca w Twardogórze jest tradycyjnie poświęcony Dniom Twardogóry, miasta, które od stuleci wpisuje się w historyczno kulturalną przestrzeń ludzkiej egzystencji. Oglądając fotografie naszych poprzedników z XX stulecia, z sentymentem można zauważyć podobny styl świętowania w swojej małej ojczyźnie. I czy to był rok 1920 czy obecnie , 2008 rok, mieszkańcy organizowali się uczestnicząc przede wszystkim w zawodach sportowych. Ówcześnie grając w piłkę nożną , palanta, obecnie króluje również futbol , tenis ziemny, strzelectwo. I tak w sobotę pod patronatem miasta zorganizowano trwające dwa dni zawody w tenisie ziemnym oraz strzelectwie. Zaangażowanie w uczestnictwo w wymienionych dyscyplinach było duże. Nie samym sportem człowiek żyje. Kultura lokalnej społeczności została pokazana w występach zespołu „Asperum”, występach dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 i 2 , Gimnazjum. Arperum zaprezentowało hevimetalową muzykę, która na audytorium wywarła duże wrażenie, a za które wykonawcom podziękowano gromkimi brawami. Zwiewne i ogniste tańce w południowo amerykańskich rytmach zaprezentowało „Studio Tańca Kobylińscy” . Uwieńczeniem pierwszego dnia autoprezentacji lokalnych artystów był występ zespołu „Inck”. Wieczorem przyszedł czas na występy profesjonalistów . Jako pierwsza weszła na scenę Natalia Kukulska.

Kolejnym zespołem który zamknął pierwzy dzień świętowania był szoł Patrycji Markowskiej.

Artystka w porywie frywolności zachęcała publiczność do: całowania się , kochania, „Robienia Dzieci”, picia trunków, pełnej swobody i radości. Stojak mikrofonowy traktowała jak „rurkę” do tańców… , a i towarzyszący jej instrumentaliści, miało się wrażenie ,że byli pod „pantoflem” artystki. Niedzielne świętowanie zaczęto od Mszy Świętej w intencji mieszkańców gminy. Swoją wysoką kulturę artystyczna zaprezentował chór parafialny „Rapsodia” pod dyrygenturą Heleny Piotrowskiej i orkiestra dęta pod batutą Stanisława Miśkiewicza. Marsz , który kończył mszę, został oklaskany gromkimi brawami przez jej uczestników. Scena przy festynowym placu obok remizy strażackiej gościła kolejnych artystów naszej gminy. A byli nimi : Dzieci z Miejskiego Przedszkola , ognisko Muzyczne „Mezzoforte” pod kierunkiem Pawła Grobelnego, Szkoły podstawowe z Chełstowa Goszcza, Grabowna Wielkiego.

Niezapomniane wrażenia, pozostawia zawsze po sobie, występ zespołu „The Spiro” z jego wokalistą Michałem Bednarskim ( utwór „Whyski moja żono”) , gitarzystą Dawidem Kaczmarkiem, kierownikiem Robertem Orlikowskim, braćmi Borowskimi i resztą zespołu. Zakończenie dnia obchodów wieńczyły występy „Eleni” , w których zaprezentowała bardzo ciepły bukiet piosenek do wspólnego śpiewania z trzydziestoletniego repertuaru jej wokalnej kariery . Łzy wzruszenia wywołała uduchowiony utwór „Ale Maria”. Artystka wtopiła się w tłum fanów parkując samochód na placu. między „swoimi” prawie bez ochrony. Wspólnym zdjęciom i rozdawanym autografom nie było końca. Perełką w prezentacji lokalnych artystów był występ zespołu tanecznego, prowadzonego przez instruktorkę tańca z Twardogóry, Irenę Holowach .Dziewczęta ubrane w jasnożółte sukienki zaprezentowały między innymi „Salsę” Kubańską, przyjęta przez publiczność z zachwytem „łał”. Cztery rozstawione telebimy podniosły atmosferę, ale sportową, na których publiczność obserwowała mecz Polska –Niemcy, po którym głos zabrała Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Niemiłym akcentem występu zespołu było wymuszane przez ochronę i menadżera zespołu kasowania zdjęć wykonanych półprofesjonalnym sprzętem fotograficznym przez widzów. Gdy wybiła północ niebo zajaśniało blaskiem milionów głośnych gwiazdeczek do nieba ,fajerwerków, które oficjalnie zakończyły obchody Święta Gminy Twardogóra.

.


   WebDesigner: Mateusz Kołecki
Zaloguj