Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Aktualno�ci

Non-profit


Strona testowana na przeglądarkach:
- Opera v8.54;
- MozillaFirefox 1.5.0.2;
- Internet Explorer 6.Valid HTML 4.01 Transitional

Valid CSS!

Dzien Dziecka w klimacie wedkarstwa.

Piątek, sobota i niedziela upłynęły w Gminie Twardogóra pod znakiem obchodów Dnia Dziecka .Świętowanie rozpoczęto w Grabownie Wielkim. Zgromadzono dzieci i pod opieka rodziców oraz przedstawicieli GOSiR przystąpiono do rywalizacji sportowej .

Przed samym świętem „Dnia Dziecka” w Chełstówku dzieci zdobywały punkty w ringo, skokach w workach i slalomie, rzucie płetwą , z ekwipunku nurka. Z rzutu „beretem sołtysa” tym razem zrezygnowano. Wśród organizatorów, którzy zachęcali milusińskich do zabawy byli przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Adamski, sołtys Janusz Kremza, rodzice i dziadkowie. Pan Stanisław Adamski dał przykład wszystkim dorosłym, że nie tylko ma się być kibicem, ale należy wspólnie z dziećmi się bawić. Energicznie wskoczył do worka i susami skakał z dużym skutkiem do mety ku uciesze maluchów. Po zmaganiach rozdano nagrody: piłki, skakanki, tarcze do rzutek. Dzieci pokazały swoje umiejętności tańcząc w rytm muzyki zespołu „Sami Swoi” z Milicza , przy którego akompaniamencie tańczyli później dorośli do białego rana. Niedzielny poranek zaangażował dzieci do rywalizacji w łowieniu ryb. Na dwóch akwenach w Twardogórze: śródmiejskim basenie i gliniankach przystąpiono pod opieka dorosłych do połowu wielkiej ryby. GOSiR patronował połowom na basenie. Panowie: Andrzej Galert , Marek Więckowski, Ryszard Jabłoński, Adam Mielczarek, Jacek Kielesiński, Janusz Siwicki, Kazimierz Kazimierczak, Bogdan Zabłocki, Ryszard Geisler czuwali nad bezpieczeństwem zawodów i pomagali wyciągać ciężkie karpie. Nagrody dzieciom wręczali : Józef Karczmarczuk Komendant Powiatowej Społecznej Straży Rybackiej z Oleśnicy oraz Stanisław Adamski Przewodniczący RM w Twardogórze. Punktacja polegała na mierzeniu ryby. Łącznie złowiono 16 m 64 cm ryby, ( 1664 cm) . Nagradzani otrzymali statuetki rybaków, oraz rozdano dziesięciu szczęśliwcom, losując, około 28 kg karpia i amura. W międzyczasie zawodnikom do picia podawano soki, gdyż słońce mocno prażyło.

Sygnał z klaksonu samochodowego rozpoczął zawody na gliniankach w Twardogórze dla dzieci , które uczestniczyły w wędkowaniu zorganizowanym przez PZW koło Twardogóra.

Gospodarzami byli panowie: Andrzej Fraszczyk, Ireneusz Baran, Zbigniew Fok. W tych zmaganiach uczestniczyli bardzo młodzi zawodnicy i dlatego byli pod bezpośrednia opieką jednego z rodziców, zazwyczaj taty. W tym akwenie głównie wyławiano pstrągi. Z upałem radzono sobie rozdając maluchom lody i napoje w kartonikach. Po zakończonych zawodach rozpalono ognisko i pieczono pyszne kiełbaski. Nie zabrakło również pamiątkowych fotografii. Ostatnią miejscowością gdzie GOSiR pospieszył ugościć najmłodszych mieszkańców gminy z okazji ich święta były Domasławie.


   WebDesigner: Mateusz Kołecki
Zaloguj