Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Aktualno�ci

Non-profit


Strona testowana na przeglądarkach:
- Opera v8.54;
- MozillaFirefox 1.5.0.2;
- Internet Explorer 6.Valid HTML 4.01 Transitional

Valid CSS!

Iwaszkiewicz kształtuje osobowości młodzieży ZSP w Twardogórze.

Właśnie mija 28 rocznica śmierci Jarosława Iwaszkiewicza, patrona Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Twardogórze oraz 27 rocznica nadania szkole jego imienia i wręczenia sztandaru. Podniosłą atmosferę tego dnia wyrażono, jak corocznie, uroczystym apelem ze specjalną obrzędowością, która kultywowana jest od ponad 20 lat.

Zgodnie z tradycją dziewczęta i chłopcy z pierwszych klas zdobywali wiedzę o życiu, twórczości, działalności społecznej oraz zainteresowaniach Jarosława Iwaszkiewicza. Podsumowaniem uczniowskich wysiłków była możliwość wygrania konkursu wiedzy o patronie. Laureaci otrzymali w tym dniu prezenty-niespodzianki.

Do elementów obrzędowości święta Szkoły należy wręczenie, dyrekcji prac uczniowskich związanych ze świętem oraz nagrodzenie laureatów konkursów szkolnych i pozaszkolnych.

O przyjęcie od uczniów egzemplarza specjalnego wydania gazetki szkolnej „Kleks” z okazji 27 rocznicy nadania szkole imienia Jarosława Iwaszkiewicza poroszono panią dyrektor Janinę Szpilę.

Tegoroczną gazetkę, przygotowaną pod kierunkiem pani Barbary Zaprzalskiej wykonał zespół redakcyjny z klas II P i III A .

Najwięcej wysiłku w przygotowanie tegorocznego „Kleksa” włożył uczeń klasy II P Paweł Pauś.

Patron szkoły Jarosław Iwaszkiewicz zasłynął tworząc między innymi dramaty: Kochankowie z Werony, Maskarada, Wesele Pana Balzaka, Gospodarstwo, Kosmogonia oraz Kwidam.

„Dokąd zmierzasz?” to spektakl, do powstania którego punktem wyjścia stał się moralitet Jarosława Iwaszkiewicza pod tytułem „Kwidam”. Kwidam to imię głównego bohatera, które znaczy „każdy z ludzi”. W utworze, który na scenie zaprezentowali uczniowie była mowa o nieuchronności przemijania, o jakości ludzkiego życia, samotności i konieczności sądu po śmierci.

Scenografię do pierwszego aktu sztuki przygotował uczeń klasy III c Józef Joksz., uczeń utalentowany plastycznie.

W przedstawieniu wzięli udział następujący uczniowie: Dominik Kocik IVA, Marlena Moskal III A, Partycja Iwachów III A, Agnieszka Pięta, II A, Joanna Nowak II A, Marika Marszałek II A, Mateusz Hałas II A, Monika Szymańska II P, Piotr Chrzan I A.

Uroczystość z okazji Dnia Patrona przygotowała pani Szarlota Sarzyńska.


   WebDesigner: Mateusz Kołecki
Zaloguj