Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Aktualno�ci

Non-profit


Strona testowana na przeglądarkach:
- Opera v8.54;
- MozillaFirefox 1.5.0.2;
- Internet Explorer 6.Valid HTML 4.01 Transitional

Valid CSS!

60 lat Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych tuż tuż i dlatego...

Uroczyste oddanie dalszych inwestycji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im Jarosława Iwaszkiewicza w Twardogórze było okazją do złożenia przez dyrektor Janinę Szpilę podziękowań za życzliwość i współpracę: staroście Zbigniewowi Potyrale, wicestaroście Henrykowi Sarnowskiemu, Małgorzacie Iwańskiej naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, burmistrzowi Janowi Dżugajowi,, dyrektorom szkół podstawowych i gimnazjum Elżbiecie Stepień, Lidii Marii Gerus, Annie Siwa. Z kierowanych przez nich szkól są oddelegowani nauczyciele podczas matur i egzaminów zawodowych.

Dzięki funduszom wyasygnowanym przez starostwo i pozyskanych z funduszów europejskich ( placówka uczestniczy w Projekcie Współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego) szkoła wzbogaciła się o dwie pracownie komputerowe, wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy, a także w wielofunkcyjne boisko sportowe, na którym nowością jest wydzielone miejsce do gry w badmintona. Wydzielono boiska do piłki siatkowej, ręcznej i koszykowej oraz nożnej. Jest to inwestycja w młodzież jak zapewniał starosta. Oddając szkołę nowoczesną oczekuje się od uczniów zadośćuczynienia w formie dobrej nauki i osiągania przez nich dobrych wyników, które przełożą się na „nasze dobre emerytury”. Pieniądz zainwestowany w młodych ludzi nigdy nie jest stracony, a zainwestowany w oświatę powinien dawać konkretne efekty. Po poświęceniu nowych obiektów przez księdza dyrektora Andrzeja Recę, uroczystym przecięciu wstęg przez gospodarza uroczystości J. Szpilę, starostę Z. Potyrałę, przewodniczącą samorządu szkolnego A. Okoń, dyrektorzy szkół, kierownik GOSiRu Jan Świrad oraz Michał Pater wręczyli dyrektor Janinie Szpili pamiątkowe piłki. Michał Pater gratulując obiektu i przeprowadzonych w nim inwestycji przypomniał, że szkoła ta była szczęśliwa dla uczącej się w niej młodzieży, a poniesione nakłady przyczynią się do dalszego kształtowania młodych pokoleń na Europejczyków.

Młodzież ucząca się w tej szkole swoją wdzięczność wyraziła nie tylko wręczeniem kwiatów staroście, ale także występem artystycznym. Zaprosiła obecnych do obejrzenia inscenizacji, we własnym wykonaniu i pod opieką Katarzyny Krzywdy „Na dworze szlacheckim” wg Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Po scenach z okresu romantyzmu goście mogli podziwiać występ zespołu akrobatycznego. Nikt z obecnych nie miał wątpliwości, że szkoła dba o rozwój intelektualny i fizyczny, a słowa Bolesław Prusa, jakie przytoczyła dyrektor ZSP jako motto „ Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców tydzień po posiewie przebija mury, nad przepaściami przerzuca mosty”.

Oprócz pracowni komputerowej i boiska oddanego w pierwszym dniu lutego bieżącego roku wcześniej przeprowadzono remont dachu, wymieniono okna, piec centralnego ogrzewania, zainstalowano całodobowy monitoring wizyjny.


   WebDesigner: Mateusz Kołecki
Zaloguj