Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Aktualno�ci

Non-profit


Strona testowana na przeglądarkach:
- Opera v8.54;
- MozillaFirefox 1.5.0.2;
- Internet Explorer 6.Valid HTML 4.01 Transitional

Valid CSS!

Koledowanie z " Rapsodią"

Twardogórski chór parafialny „Rapsodia” istnieje od 1945 roku. Śpiewa nie tylko podczas nabożeństw ale i uroczystości państwowych, patriotycznych. Gościł także w oleśnickim Ratuszu. Po uczestniczeniu w „Spotkaniu chórów Parafialnych przy Żłóbku” w Wieruszowie, gdzie na tle innych zespołów śpiewaczych, wyróżniał go repertuar , aparycja oraz szczególne zauważenie przez JE ks. bp kaliskiego Stanisława Napierałę, w trzecią niedzielę stycznia, wystąpił w macierzystej Bazylice Mniejszej. W świątecznej scenerii, przy żłóbku popłynął śpiew znanych i tych mniej znanych kolęd. Uroczyście zabrzmiały kolędy: Bóg się rodzi, Gdy się Chrystus rodzi i radośnie: Serce ludzkie się raduj, Świat tryumfuje, Cieszmy się pod niebiosy, oraz nastrojowo: Dziecino mała. Katarzyna Borzemska wykonała solo Gdy śliczna Panna, a Marian Kulig Pośpieszcie o wierni. Dodatkowego uroku dodało wykonanie na skrzypcach przez Alicję Mazepę i Martę Mieszałę kolęd: Cicha noc, Lulajże Jezuniu. Dziękując przybyłym na wspólne z „Rapsodią” kolędowanie ks. proboszcz Ryszard Jeleń wyraził swoje zadowolenie i zaszczyt z istnienia w parafii takiego chóru. Na zakończenie dyrygent Helena Piotrowska zwierzyła się, że zaraziła się dowcipem w kościele od ks. proboszcza i podała przepis na radosny 2008 rok za Catherina Elisabeth Goethe (1731-1808)

Wziąć dwanaście miesięcy/ Obmyć je dobrze do czysta /Z goryczy, chciwości, pedanterii i lęku / I podzielić każdy miesiąc na 30 albo 31 części, /Tak, żeby zapasu starczyło dokładnie na rok./Każdy dzionek przyrządza się oddzielnie /Biorąc po jednej części pracy / I dwie części wesołości i humoru./ Dodać do tego trzy kopiate łyżki optymizmu, / Łyżeczkę tolerancji, ziarnko ironii i szczyptę taktu./ Następnie masę tę polewa się obficie miłością./Gotowe danie ozdobić bukiecikiem małych uprzejmości / I podawać je codziennie z pogodą ducha / I filiżanką ożywczej herbaty…

                      


   WebDesigner: Mateusz Kołecki
Zaloguj