Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

- Internet Explorer 6.

Valid HTML 4.01 Transitional

Valid CSS!

Graj w szachy

Gra w szachy pomimo tradycji sięgającej starożytności nie straciła na aktualności. Obecne zasady gry zostały opracowane w Indiach w ok. V wieku n.e., w Europie grę w szachy znano około 1000 lat temu, a w Polsce grywa się ok. 800 lat. Także dzisiaj są chętni, aby zmierzyć się z przeciwnikiem w zdrowej rywalizacji sportowej. Zorganizowane 20 stycznia mistrzostwa Twardogóry w szachach miały również na celu popularyzacja szachów wśród społeczeństwa, podniesienie poziomu gry, wyłonienie najlepszych zawodników, a także rekreację. Do zawodów stanęło 22 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: z Opatowa koło Kępna, Kluczborka, Śremu, Wieruszowa, Milicza, Sycowa, Wrocławia i Twardogóry.

Turniej rozgrywany był w sali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Twardogórze

systemem szwajcarskim 7 rund, a tempo gry wynosiło po 15 min dla zawodnika.

W turnieju otwartym I miejsce zajął Andrzej Szybka (Opatów), II miejsce Jarosław Wielosz (Twardogóra), III miejsce Eugeniusz Murawski (Śrem) Otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Za IV i V miejsca dyplomy i nagrody rzeczowe przyznano Szybka Joannie (Opatów) i Pilarskiemu Marianowi (Kluczbork)

W kategorii juniorów zwyciężył Jakub Kuczkowiak (Syców), II miejsce zajęła Marta Wolska (Wrocław), a III Marek Cybulski (Syców). Również otrzymali puchary, doplomy i nagrody rzeczowe. Za zajęcie IV i V miejsca dyplom i nagrodę rzeczową otrzymali Patryk Praca (Syców) i Mateusz Kojro (Twardogóra)

Pozostali zawodnicy także otrzymali upominki.

Nagrody uroczyście wręczał kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Jan Świerad.

Rozgrywki, które mają szansę zapisać się na stałe w kalendarzu imprez GOSiRu sędziował sędzia szachowy klasy I Ryszard Rosiek z Sycowa. Jak wspominał pan Ryszard, ostatnie tej rangi zawody były rozgrywane w Twardogórze około 20 lat temu .

WebDesigner: Mateusz Kołecki