Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Aktualno�ci

Non-profit


Strona testowana na przeglądarkach:
- Opera v8.54;
- MozillaFirefox 1.5.0.2;
- Internet Explorer 6.Valid HTML 4.01 Transitional

Valid CSS!

Alicja w krainie WOŚP wraz z zespołem ponadgimnazjalnym.

Kto najwcześniej zagrał Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w Twardogórze ? Oczywiście Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Iwaszkiewicza. Bo już w piątek . Sztab orkiestry pod przewodnictwem Alicji Okoń z klasy maturalnej i zespół : Marika Marszałek, Piotr Chrzan, Piotr Dryka, Zachariasz Ogrotnik, Alicja Sokołowska zorganizowali dla całej szkoły Wielkie Granie z "gwiazdką do nieba". Magnesem , który wypełnił po brzegi aulę szkoły był zespół "De Spiro" pod dyrygenturą Roberta Orlikowskiego. Skład zespołu: Adam Orlikowski ( 7 lat) , Michał Bednarski, Marcin Borowski, Paweł Borowski, Witold Gońda, Michał Januszkiewicz, Dawid Kaczmarek, wydobywali ze swoich instrumentów takie brzmienia , których nie powstydził by się nie jeden zespół o dużej sławie . Popłynęły utwory: Ona jest ze snu, Szczęśliwego N.Yorku, Senny szept, Zanim pójdę, .. Wehikuł czasu, Sen o Victorii, Whisky, .. Harley mój, Kocham Cię i inne. Solistą wokalnym zespołu był utalentowany Michał Bednarski, którego głosowi nie może się oprzeć niejedna dziewczyna. Dreszcz uczuć i zachwytu wywołuje jego śpiew. Przedmiotem licytacji były drobiazgi dostarczone przez darczyńców do których należeli : Urząd Miasta i Gminy Twardogóra, Bank PKO oddział w Twardogórze, Kwiaciarnia p. Teresa Łapa w Twardogórze, Ciastkarnia p. Buły z Sycowa, pan Piotr Kaczmarek na co dzień wiceprezes Spółdzielni Inwalidów Spamel. oraz pani dyrektor Janina Szpila z darem niespodzianką. Młodzież szczodrym sercem podzieliła się grosikami z " XVI ideą WOŚP". Zaangażowanie młodej Twardogórskiej społeczności w wolontariat społeczny, w momencie kiedy czeka ich matura, studia i po części niepewność przyszłości, mówi wiele o duchu młodego człowieka, że jest szczery, prostolinijny, otwarty, że czuje i widzi więcej niż tzw. szanowany i ustabilizowany obywatel.

Skoro jesteśmy tak silnie epatowani "słabą i kłótliwą polityką" z najwyższych półek, to przykro , że nie czerpie ona przykładu z tych, którzy tak sprawnie i skutecznie jednoczą społeczeństwo dla dobra wspólnego. Przy spotkaniu twarzą w twarz z główną organizatorką Alą Okoń daje się zauważyć przebojowość, zdeterminowanie i bardzo skutecznego organizatora, wielkiej orkiestry w szkole ponadgimnazjalnej. Należy pamiętać , że aby zjednać sobie darczyńców , przygotować dekoracje i przyciągnąć uwagę bardzo wymagającej młodzieży trzeba mieć talent. W przypadku Ali mamy z tym do czynienia. Gratulacje należą się całemu jej zespołowi , za zorganizowanie dobroczynnego mitingu z wynikiem 1033,33 PLN. Dyrekcja szkoły w osobach dyr.Janina Szpila, wicedyrektor Dorota Bachor i pedagog szkolny Karolina Stanisławska oraz nauczyciele, którzy wspierali orkiestrę mogą być dumni ze swoich uczniów.


   WebDesigner: Mateusz Kołecki
Zaloguj