Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Aktualno�ci

Non-profit


Strona testowana na przeglądarkach:
- Opera v8.54;
- MozillaFirefox 1.5.0.2;
- Internet Explorer 6.Valid HTML 4.01 Transitional

Valid CSS!

Koncert Bożonarodzeniowy w Gimnazjum 2007 r.

Twardogórscy gimnazjaliści już po raz piąty zaprosili małych i dużych mieszkańców swojej gminy na Koncert Bożonarodzeniowy, którego program przygotowano z myślą o najbardziej potrzebujących uczniach macierzystej szkoły. W tym celu przygotowano losy fantowe, ozdoby choinkowe. Zakupy dokonane na kiermaszu były dowodem otwartości i życzliwości. Bo jak na wstępie poinformował prowadzący „Jest taki wieczór w roku, kiedy do ludzi dociera wyjątkowo wyraźnie myśl, że stanowimy rodzinę, w której każdy odczuwa bliskość drugiego człowieka. Mamy nadzieję, iż dzisiejsze popołudnie będzie namiastką tej osobliwej chwili, która jest zapowiedzią ponownego narodzenia się Dobra i Prawdy”.

Program był więc urozmaicony i bardzo bogaty. Nie zabrakło tradycyjnych Kolędników i Mikołaja. Iga Winnicka wcielając się w role św. Mikołaja opowiedziała ile narobiła zamieszania w pewnym przedszkolu. Na scenie występował także Szkolny Zespół Taneczny. Chór i soliści wykonali „Wieżę Babel” Metra, piosenkę wyrażającą pragnienie i wiarę ludzkości w zdobycie rzeczy nieosiągalnych. Była liryczna piosenka opiewająca potęgę miłości. Młodzi pianiści Jędrzej Gonera i Michał Kuc wykonali utwór Diabellego na cztery ręce. Dał także popis żeński Zespół Muzyczny. „Kabaret Młodych Panów” (M. Franc) przedstawił skecze: „O nauczycielach”, który mówił, że nie wszystka praca daje przyjemność, korzyści, pieniądze, poczucie władzy. Michał Franc zadebiutował w monologu „Blondynka Mariolka” czyli karykaturalnym wizerunku współczesnej nastolatki. Jego występ wywołał burzę oklasków, szczerego śmiechu i pozytywnych wibracji. A i przebranie za nastolatkę rozgrzało emocje. „Samoobrona”, to satyryczna piosenka o rolniku w której wystąpił uniwersalny aktor Michał wraz z koleżanką Olgą Ochędzan. Była także gimnazjalna wersja znanego skeczu kabaretu Ani Mru Mru pt. „Toffik” . Po występie kabaretu nastrój zmienili Tomasz Witiw i Andżelika Olszewska wykonując liryczna piosenkę opiewającą potęgę miłości.

Koncert zakończyły życzenia błogosławionego pokoju mającego być udziałem ludzi dobrej woli. Chciejmy jak opłatkiem dzielić się Prawdą i Miłością.

Scenariusz Koncertu opracowała Alicja Mucha, opieką nad chórem i przygotowaniem piosenek zajęła się Monika Juszczak, Szkolną Grupę Taneczną przygotowała Izabela Tomaszek- Czajkowska, a kabarety Aneta Bagińska.


   WebDesigner: Mateusz Kołecki
Zaloguj