Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Aktualno�ci

Non-profit


Strona testowana na przeglądarkach:
- Opera v8.54;
- MozillaFirefox 1.5.0.2;
- Internet Explorer 6.Valid HTML 4.01 Transitional

Valid CSS!

Czar wspimnień- twardogórskie łyżwiarstwo.

Dla pani Jadwigi Gnoińskiej piątek 13 lipca pozostanie na zawsze w pamięci. W tym dniu odbyło się na Porębach niedaleko Twardogóry spotkanie łyżwiarzy trenujących przed ponad ćwierć wiekiem pod okiem jej męża śp. Ryszarda Gnoińskiego i Adama Kaźmierczyka.

Ryszard Gnoiński i Adam Każmierczyk, który przybył na spotkanie z Lubina wraz małżonką, wielcy pasjonaci sportu, a szczególnie łyżwiarstwa szybkiego sprawili to, że twardogórskie Echo zasłynęło nie tylko w Polsce, ale na świecie. Bowiem w nim wychowała się Janina Korowicka późniejsza olimpijka, trenerka w niemieckim klubie Frillensee Inzell, matka olimpijki Anni Friesinger. Na twardogórskim lodowisku zaczęła trenować także Urszula Sokołowska-Jankowska, absolwentka LO w Sycowie, AWF, Mistrzyni Polski Juniorek, zastępca szefa polskiej Misji Olimpijskiej na Igrzyskach w Sydney, radca ministra z Departamentu Sportu w Ministerswie Sportu, autorka książki „Short track - łyżwiarstwo szybkie na torze krótkim” To dzięki niej i Stanisławowi Pienio doszło do tego miłego spotkania po latach. Wzruszenia, kwiaty i oczywiście wspomnienia, które powróciły kiedy pani Gnoińska pokazała wycinki z gazet i dziesiątki zdjęć, na których rozpoznali siebie, czy to na lodowisku w Twardogórze, czy na treningach we Wrocławiu, albo na zgrupowaniach w Zakopanem lub na zawodach czy olimpiadach. Wszyscy uczestnicy spotkania, którzy przybyli nie tylko z Twardogóry i okolic, ale z różnych miast a nawet z USA otrzymali od Urszuli Sokołowskiej-Jankowskiej album wydany z okazji 80 lat łyżwiarstwa szybkiego.

Od pani Jadwigi dowiadujemy się, że nie tylko w Twardogórze istniała jazda szybka na lodzie, ale była także grupa taneczna na lodzie gdzie prym wiedli Maria Małgorzata Gnoińska, Hanna Grzelak, Zbigniew Wilski i Jan Sacharczuk.

Na zdjęciu grupowym:

Marek Schubert, Wiesław Pazdyka, Jerzy Bukowski, Czesław Bocheński, Adam Każmierczyk, Jadwiga Gnoińska, Stanisław Dżugaj, Maria Gnoińska-Pecican, Edward Simura, Urszula Sokołowska-Jankowska, Jan Sacharczuk, Janina Sacharczuk, Edward Mielczarek, Barbara Dwornikowska, Mirosław Pronobis, Celina Janasek, Mieczysław Kinasz, Ewa Krawczyk-Sypniewicz, Stanisław Pienio, Marek Wałęga, Lidia Sokołowska, Irena Każmierczyk, Halina Szczepańska, Krystyna Matuszewska z synem, Jan Dżugaj, Bożena Puchalska Matysiak.


   WebDesigner: Mateusz Kołecki
Zaloguj