Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Aktualno�ci

Non-profit


Strona testowana na przeglądarkach:
- Opera v8.54;
- MozillaFirefox 1.5.0.2;
- Internet Explorer 6.Valid HTML 4.01 Transitional

Valid CSS!

MŁODY OLIMPIJCZYK.

Dwudziesta Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej pt. „Kapitał ludzki i innowacyjność w gospodarce polskiej” okazała się bardzo szczęśliwa dla twardogórzanina Łukasza Wierzbickiego, ucznia z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Jarosława Iwaszkiewicza w Twardogórze. Po zwycięstwie w zawodach szkolnych, do których stanęło 10 905 uczestników z 678 szkół, okręgowych wraz z setką uczniów wywodzących się z 62 szkół Łukasz wziął udział w finale, który nie był wcale taki łatwy. W pierwszym dniu czekał egzamin pisemny, który składał się z odpowiedzi na dwa pytania o charakterze ogólnym, rozwiązywaniu zadań analitycznych i odpowiedzi na 30 pytań, a w drugim ustny, do którego zakwalifikował się wraz 54 uczestnikami. Pytania przygotowane przez Zespół Naukowy Komitetu Głównego OWE pod kierunkiem dr. inż. Andrzeja Muszyńskiego i dobre przygotowanie absolwenta twrdogórskiego Technikum Ekonomicznego dało mu to trzecie miejsce wśród trzydziestu laureatów.

Co dało zdobycie tak wysokiego miejsca? - pytamy laureata.

-

Oprócz indeksu na studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, licznych książek i podręczników, prenumeraty tygodnika „Nowe Życie Gospodarcze” medalu, dyplomu otrzymałem nagrodę Agencji Rozwoju Przemysłu SA w postaci rocznego stypendium oraz nagrodę finansową Banku Rozwoju Eksportu.

Nie jest to jednak jedyny indeks. Już w 2005 roku za VIII miejsce laureata w X Edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej uzyskał wolny wstęp na studia. Dwa indeksy w dwa lata.

Nagrody Łukasz Wierzbicki odebrał 14-go czerwca, w Warszawie w Ministerstwie Finansów z rąk wicepremier Zyty Gilowskiej i sponsorów, a towarzyszyły mu dyrektor szkoły Janina Szpila oraz nauczycielka-opiekunka Wanda Zabawa. W stolicy laureatów gościły takie instytucje jak Polskie towarzystwo Ekonomiczne i Giełda Papierów Wartościowych.

Dowiedzieliśmy się, że wiedzę Łukasz zdobywał z literatury ekonomicznej. Czytanie, czytanie i jeszcze raz czytanie, to podstawa jego sukcesu. Nie wszystkie pozycje mógł zdobyć na miejscu, brakującą literaturę pani mgr Wanda Zabawa wypożyczała dla niego z Akademii Ekonomicznej oraz była głównym organizatorem zawodów szkolnych i z pełnym zaangażowaniem przygotowywała laureata do kolejnych eliminacji.

Od nowego roku akademickiego czekają na niego studia w stolicy, które będą kontynuacją pogłębiania wiedzy jaką zdobywał w szkole średniej.


   WebDesigner: Mateusz Kołecki
Zaloguj