Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Aktualno�ci

Non-profit


Strona testowana na przeglądarkach:
- Opera v8.54;
- MozillaFirefox 1.5.0.2;
- Internet Explorer 6.Valid HTML 4.01 Transitional

Valid CSS!

Ognisko Muzyczne

W sobotę, 19.01.07 r. uczniowie Społecznego Ogniska Artystycznego Mezzoforte” w Twardogórze oraz z filii z Goszcza i Grabowna Wielkiego prezentowal przed rodzicami, zaproszonymi gośćmi , swoje umiejętności jakie nabyli w czasie nauki gry na instrumentach. Koncert uczniów prowadził nauczyciel Ogniska Paweł Grobelny. Występ zapoczątkowali uczniowie Stanisława Kuśnierza wykonując utwory z klasyki oraz kolędy. Z klasy gitary prowadzonej przez Arka Dobrowolskiego Marta Kuśmierska zagrała „Paisaje”, a Zofia Janas, która często akompaniuje w czasie konkursów, wykonała „Yunta Brava”. Uczniowie Pauliny Jarząb z klasy fortepianu wykonywali swoje utwory na elektrycznym pianinie. Spod palców Macieja Kinasza, Eweliny Jańskiej , Alicji Mogielnickiej, Krzysztofa Cięciela rozlegały się sonatiny, etiudy, kolędy. Również uczniowie Pawła Grobelnego z klasy fortepianu i organów elektronicznych wykonywali kolędy oraz melodie popularne. Swoimi umiejętności pokazała również Agata Pypeć, która uczy się gry od dwóch miesięcy. Kolędy również zagrały skrzypaczki Martyna Urbaniak, Ola Brudek, Alicja Mazepa, Ola Król i Joanna Witiw. Nie brakło także występu Twardogórskiej Orkiestry Dętej prowadzonej przez Stanisława Mkiśkiewicza. Na zakończenie dyrektor Ogniska Zygmunt Frans podziękował artystom za wysoki poziom wykonywanych utworów. Podkreślił wkład pracy, umiejętności muzyczne i pedagogiczne Pawła Grobelnego.

W niedzielę natomiast uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina w Oleśnicy z terenu Twardogóry ze swoimi kunsztem muzycznym wystąpili w Bazylice Mniejszej w swoim mieście. Twardogórzanie Michał Kuc, Jędrzej Gonera, Szymon Bojarski, Justyna Puszyńska, Jagna Gonera, Dawid Bojarski, Marta Oczkowska, Rozalia Babula i Karolina Drapiewska zagrali podczas Koncertu Kolęd zorganizowanego przez proboszcza Bazyliki Mniejszej, Stowarzyszenia na rzecz PSM I st. W Oleśnicy, Państwowej Szkoły Muzycznej pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Oleśnickiego.

Koncert otworzył miejscowy ks. proboszcz Ryszard Jeleń, dziękując młodym artystom, ze przybyli podzielić się swoimi talentami, nauczycielom, dyrektorowi szkoły, prezesowi Stowarzyszenia Andrzejowi Drapiewskiemu, staroście Zbigniewowi Potyrale dzięki, którym mógł odbyć się koncert. Dyrektor Tomasz Huk nadmienił, że szkoła w Oleśnicy, jest Szkoła Artystyczną i uczęszczają do niej uczniowie z całego powiatu. Wszystkim zgromadzonym, życzył pięknego 2007 roku, jak piękna jest muzyka. A za chwilę, wszyscy obecni mogli sami przekonać się jak piękne są polskie kolędy wykonaniu chóru szkolnego przygotowanego przez Monikę Mikuś-Machałę i szkolną orkiestrę, której dyrygował Robert Lewandowski.

Po występie chóru i orkiestry oraz solistów z Twardogóry chwałę Panu wygrywał zespół kameralny Tadeusza Nesterowicza oraz Big –Bond. Przygotowany przez Aleksandra Bobrowicza i Marcina Kozieł, którzy zachęcali wszystkich do wspólnego śpiewu.

Podziwiać można młodych artystów, którzy kilka niedzielnych godzin poświęcili, aby sprawić innym radość z przebywania z muzyką.


   WebDesigner: Mateusz Kołecki
Zaloguj